X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری (جمشیدی) رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری که چند روزی در هرمزگان به سر می برد در مراسم های مختلفی چون شورای اداری استان، افتتاح پروژه های عمرانی بندرعباس، دیدار با نخبگان استان هرمزگان و ...شرکت کرده بود. اظهارت وی در برخی جلسات جالب و در خور توجه است که در ادامه می خوانید: 


در خصوص مسئله گاوبندی یا پارسیان که نمی دانم چرا بی خودی نام آن عوض شده چون اسامی تاریخی باید بمانند و جزئی از تمدن و تاریخ ماست، بحث هایی داشته ایم و بنده قول داده ام این موضوع را پیگیری کنم تا با توجه به راه حل خوبی که پیشنهاد شده حفظ حقوق همه مورد توجه قرار گیرد.


بخشی از مسائل و مشکلات به دلیل شرایطی بوده که در کشور رخ داده و امیدواریم در دولت تدبیر و امید آن مشکلات رخ ندهد و همه باید مراقب باشیم و کمک کنیم که مشکلات بیشتری به وجود نیاید و آنچه به وجود آمده نیز رفع شود. دولت دکتر روحانی کشور را در این چنین شرایطی تحول گرفته که با بدهی، نزول قیمت نفت و خشکسالی و سایر مشکلات مواجه است که البته خداوند برای رفع آنها به ما کمک خواهد کرد اما باید شرایط را نیز بدانیم.


در استانی همچون مازندران و به خصوص در غرب آن یک وجب ساحل نداریم و تمام آن اشغال شده است و خوشحال شدم که حداقل در هرمزگان ساحل آن گونه خراب نشده است و در یک منطقه در بندرعباس اشغال ساحل را دیدم که اگر مسئولی در گذشته در این استان به خلاف مجوز سرمایه گذاری در آنجا را داده باید به هر شکلی است توافق صورت گیرد و جلوی آن کار اشتباه گرفته شود.


ناطق نوری یادآور کرد: در شرایط بحرانی ابتدای انقلاب کسانی که قبل از همه با ضد انقلاب برخورد می کردند مردم اهل سنت به خصوص در استان هایی همچون کردستان و سیستان و بلوچستان بودند و در جنگ نیز شهدای بسیاری از اهل سنت بوده اند و ما ذره ای نگرانی در این خصوص نداریم چون اهل سنت حافظان مرزها و امین ما هستند. انتصاب نیروهای اهل سنت در مناصب مدیریتی استان هرمزگان همدلی و وحدت خوبی را در استان هرمزگان به وجود آورده است.


 دریا و ساحل و ظرفیت های خوبی در این استان وجود دارد اما از اینکه ورزش های آبی هنوز به خوبی در آن راه نیفتاده تعجب کردم که می تواند اشتغال بسیاری هم ایجاد می کند و همچنین شرکت های بزرگ نیز باید از بخش ورزش حمایت کنند.