X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نمایش سقراط به کارگردانی حمید رضا نعیمی بعد از اجراهای موفقی که در سال‌های ٩٢ و ٩٣ داشت دوباره از نوروز ٩٤ در تالار وحدت روی صحنه آمده است. این نمایش پرمخاطب جمعه ٢١ فروردین میزبان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است. دکتر محمدهادی ایازی، قائم‌مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجید جوزانی دیگر مسوولانی بودند که وزیر بهداشت، درمان و آموزش را همراهی کردند. دکتر هاشمی ‌پس از تماشای نمایش «سقراط» از اقدامات این وزارتخانه برای رفع مشکلات درمانی هنرمندان خبر داد.

نمایش «سقراط» هفته پیش در یک اجرای ویژه تمام عواید فروش بلیت خود را به درمان هنرمندان مبتلا به بیماری‌های خاص اختصاص داده بود؛ دکتر هاشمی درباره رفع مشکلات این هنرمندان گفت: در جلسه‌ای با اعضای خانه تئاتر درباره مشکلات درمانی هنرمندان گفت‌وگو کردیم و امیدواریم بتوانیم برای حل این مشکلات اقداماتی انجام بدهیم. همچنین قرار شد برای ارتقای بهداشت عمومی و فرهنگ‌سازی عمومی جهت رعایت بهداشت، دکتر ایازی به خانه تئاتر و خانه سینما سفارش تولید آثاری را بدهند.
وزیر بهداشت و همراهانش همچنین با حضور در پشت صحنه با عوامل نمایش دیدار و گفت‌وگو کردند.
حمیدرضا نعیمی، نویسنده و کارگردان نمایش «سقراط» ضمن تشکر از وزیر گفت: یکی از دلگیری‌های بزرگ ما این بود که مسوولان ما تئاتر نمی‌دیدند و این دردناک است چون تئاتر فصلی برای اندیشه است. اما در یکی دو سال اخیر اتفاقات خوبی افتاده است و مسوولان به تماشای تئاتر می‌آیند و به همین دلیل از شما ممنونیم.
نعیمی خطاب به دکتر هاشمی از رنج هنرمندان بیمار سخن گفت و ادامه داد: می‌دانیم رفع کمبود سالن تئاتر وظیفه وزیر بهداشت نیست، اما شما حتما می‌دانید که بیماری هنرمندان بسیار جدی است. هر هنرمندی که از پا درمی‌آید کتابخانه بزرگی است که به آتش کشیده می‌شود. اگر برای بیماری هنرمندان فکری نکنیم و از دست بدهیم‌شان، جایگزینی برای‌شان نخواهیم داشت. هنرمندان روی صحنه‌ها جان‌فشانی می‌کنند تا هنر ایران را به گونه‌ای ارایه کنند که مردم با فرهنگ و هنر سرزمین‌مان انس بیشتری بگیرند. اما همین هنرمندان در زمان بیماری رنج می‌کشند چون نه بیمه دارند و نه حمایت می‌شوند. شما که با مسوولان رده‌بالا مانند رییس‌جمهوری در ارتباط هستید لطفا به ایشان بگویید که هنرمندان تئاتر سختی می‌کشند اما تا حالا پایداری کرده‌اند و اعتراض نکرده‌اند، به این امید که در این دو سال باقیمانده از عمر دولت اتفاقات خوبی بیفتد.
در ادامه، سخنان دکتر ایازی، قائم‌مقام وزیر بهداشت با استقبال گروه اجرایی نمایش «سقراط» همراه شد، او گفت: در جلسه دو روز پیش با اعضای خانه تئاتر، آقای دکتر هاشمی به ما دستور دادند همه هنرمندان تئاتر ضمن اینکه بیمه تامین اجتماعی بشوند بیمه مکمل طلایی هم داشته باشند. درباره محدودیت سالن هم روز پنجشنبه آقای دکتر هاشمی با رییس محترم جمهوری صحبت کردند و قرار شد آقای مرادخانی پیشنهادی تنظیم کنند تا تمام سالن‌های در اختیار دستگاه‌های دولتی، تجهیز شوند و جامعه تئاتری از آنها استفاده کنند. همچنین هنرمندانی که خدای نکرده به بیماری‌های خاص مبتلا بشوند تحت پوشش کامل قرار می‌گیرند و داروی مورد نیاز آنها تامین می‌شود.
فرهاد آییش، لادن مستوفی، بهناز نازی، ایوب آقاخانی، یعقوب صباحی، کتانه افشاری‌نژاد، نقی سیف‌جمالی، سیاوش چراغی‌پور، بهار نوحیان، بهمن عباس‌پور، رضا جهانی، بهنام شرفی، مجید نوروزی، مهرداد خانی، یاسمن کاکایی، راشین دیدنده، روژین رحیمی، مجید قادری، بهمن ناصری و محمد نژاد بازیگرانی هستند که در نمایش سقراط به ایفای نقش می‌پردازند.

منبع: +