X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

معاون آموزش دانشگاه هرمزگان گفت: راه‌اندازی دو رشته گرافیک و هنرهای نمایشی برای ترم مهرماه امسال در صورت تصویب دفتر گسترش وزارت علوم در دستور کار معاونت آموزشی این دانشگاه قرار گرفت. مصطفی ظهیری نیا با اعلام راه‌اندازی دو رشته گرافیک و هنرهای نمایشی در دانشگاه هرمزگان، اظهار داشت: راه اندازی و پذیرش دانشجو در این دو رشته با توجه به نیاز استان صورت گرفته است که با صدور مجوز شورای گسترش وزارت علوم در این دو رشته نیز از مهرماه دانشجو پذیرفته می شود. وی در خصوص رشته صنایع دستی این دانشگاه نیز خاطرنشان کرد: رشته صنایع دستی جزو معدود رشته هایی است که برای اولین بار در سال تحصیلی 90 در دانشگاه هرمزگان راه اندازی شده است. معاون آموزش دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: از 27 دانشجویی که در رشته صنایع در این دانشگاه پذیرش شدند، هم اکنون 25 نفر از آن ها در دانشگاه هرمزگان در حال تحصیل هستند. ظهری نیا تصریح کرد:‌ با توجه به پتانسیل های موجود در استان هرمزگان در زمینه های صنایع دستی، موسیقی و هنر که در این استان علاقه مندان بسیاری داشته است، مسئولان دانشگاه هرمزگان را برآن داشت تا با پیگیری های لازم در زمینه اخذ مجوز رشته صنایع دستی و پذیرش دانشجو تلاش کنند. وی در پایان گفت: در خصوص افزایش رشته های مرتبط به نتایج مطلوبی رسیدیم و در ترم آینده با تصویب دفتر گسترش وزارت علوم، دو رشته گرافیک و هنرهای نمایشی با توجه به نیاز استان راه اندازی می‌شود.

منبع: ایسنا

سبز تویی که سبز میخواهمت 

سبز باد و سبز شاخه ها  

اسب در کوهپایه و زورق بر دریا...

تهیه بلیط آموزشگاه نگارستان

قیمت بلیط: 10 و 15 هزار تومان


موسیقی فلامنکو یک نوع سبک موسیقی اسپانیایی است. هر چند که در بیشتر خانه های بندرعباس گیتار موجود است اما نوازنده گیتار فلامنکو در بندرعباس کم داریم. قرار فردا پنجشنبه یه گروه گیتار فلامنکو در بندرعباس کنسرت برگزار کنند. از همه دوستانی که علاقه مند به موسیقی هستند دعوت می کنم در این کنسرت شرکت کنند. شرکت برای عموم آزاد است.
پنجشنبه 18 خرداد 1391
ساعت 20
تالار آوینی بندرعباس
نوازندگان  حسین کمانی   آرین کشیشی    محمد آزمند        وحید حسن رضایی
               گیتار فلامنکو       گیتار باس            گیتار                    پرکاشن 

عکس: شرجی

 

 گروه تئاتر و حرکت کارگاه در نظر دارد جلسه‌ای را در راستای اجرای "عاشقیت یک مرغ" به کارگردانی اسماعیل پاکدامن برگزار کند. این نمایش از 3 تا 8 خرداد در پلاتوی آفتاب شهر بندرعباس به اجرا در آمد. این جلسه به سه محور اصلی نقد و بررسی اجرای "عاشقیت یک مرغ" ، بررسی تکنیک‌های هنر اجرا ،  بازیگری در هنر اجرا می‌پردازد. گفتنی است این جلسه با حضور پیشکسوتان هنر نمایش در استان و با حضور عوامل اجرای نمایش عاشقیت یک مرغ چهارشنبه ساعت 20 در محل پلاتوی آفتاب بندرعباس برگزار می‌شود. شرکت در این جلسه برای عموم علاقه‌مندان آزاد می‌باشد.


"عاشقیت یک مرغ" به کارگردانی اسماعیل پاکدامن را می‌توان پوست اندازی پاکدامن کارگردانِ اثر نام برد. این نمایش ارائه جدیدی از دل مشغولی‌ها پاکدامن است که بی‌واسطه از پیشینه‌ی تئاتری او قالب جدیدی را مطرح می‌کند. قالبی که بیشتر از آنکه منطقی و با برنامه ریزی شکل گرفته باشد، احساسی است. فاصله زیاد این اجرا با اجراهای پیشین اسماعیل پاکدامن نشان از آن دارد که این کارگردان به ابعاد تازه‌تری در فرم رسیده است که جسارتش را هم دارد که خالصانه آن را با مخاطبش در میان بگذارد. همه‌ی آدمهای این نمایش به نوعی زائیده خیال کارگردان است. به نظر می‌آید بازیگری؛ نور پردازی ؛طراحی لباس؛ موسیقی و هر چه در این اجرا می‌بینید حاصل فکر کارگردان اثر است. به پاکدامن و همه عوامل این اجرا خسته نباشید می‌گویم.

پی‌نوشت: من کمی نگران آن مرغ و لاک پشت نمایش هستم. کاش می‌شد جایگزینی برای آنها پیدا کرد.

به نقل از روزنامه ندای هرمزگان :

نمایش «تنها سگ اولی می داند چرا پارس می کند مکبث» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت کوهی به جشنواره «شب های مسکو» در روسیه راه یافت. تئاتر تی تووک در سالهای اخیر به عنوان پرافتخارترین گروه تئاتر هرمزگان در جشنواره های مختلف افتخار آفریده است. این جشنواره که یکی از معتبرترین جشنواره های روسیه می باشد با توجه به رویکرد مدرن و متفاوت ابراهیم پشت کوهی به نمایش مکبث ویلیام شکسپیر این اثر را به عنوان یک اثر شاخص با معیارهای جهانی انتخاب کرده است. نمایش مکبث زار «تنها سگ اولی میداند چرا پارس می کند مکبث» پیش از این به جشنواره های آوینیون فرانسه و هایفست ارمنستان دعوت شده بود و در جشنواره فجر به عنوان نمایش برگزیده بخش تجربه های نو و در جشنواره هایفست ارمنستان به عنوان یکی از بهترین کارها انتخاب گردید. نمایش مکبث زار که بر اساس تلفیق آیین زار و فرهنگ هرمزگان به همراه شیوه های نمایش شرقی از ژاپن و هند تا چین و اندونزی گرفته شده است توانسته شکل تازه ای از نمایش مکبث ارائه کند که مورد استقبال و اقبال تماشاگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. تئاتر تی تووک در سال 89 و 90 این اثر را در بندرعباس به روی صحنه برده است و همچنین در سال 89 آن را در تئاتر شهر تهران به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است که فستیوال شب های مسکو از 23 تا 30 نوامبر به مدت یک هفته با حضور گروه های معتبر بین المللی برگزار می شود که تئاتر تی تووک به عنوان تنها گروه ایرانی در این جشنواره حضور دارد.

عکس: ایران تئاتراعضای انجمن نمایش هرمزگان به دیدار موسا آشفته که حالا در بستر بیماری است رفتند. موسا آشفته از پیشکسوتان تئاتر هرمزگان است که چند روز است که در شرایط سخت بیماری به سر میبرد. آخرین نمایشی که این هنرمند تئاتر در آن حضور داشته نمایش "معشوقه ی من خواب است" بود که سال 1380 در جشنواره استانی(قشم) به اجرا در آمد.