X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


ساناز نجفی بازیگر هرمزگانی نمایش "هملت" آرش دادگر جز معدود بازیگران زن هرمزگانی است که افق روشنی پیش روی خود دارد. او امسال با دو نمایش (هملت- یرما با تشت خالی) به عنوان بازیگر در جشنواره تئاتر فجر حضور دارد. ساناز همه ی پارامترهای بازیگر تئاتر را داراست. استایل مناسب، صدای گیرا و رسا، هوش و ذکاوت و البته استعداد مثال زدنی اش در هنرهای نمایشی! یکی از دلایل موفقیت این بازیگر حضور در گروه تیگار رودان است که توسط مهران محمودزاده دهبارزی اداره می شود. محمودزاده که خود مدرس رشته تئاتر است یکی از کارگردانان موفق هرمزگانی است که علاوه بر تجربه، تئاتر را به صورت آکادمیک نیز دنبال می کند. او بازیگران بسیار خوبی پرورش داده که ساناز نجفی یکی از آنهاست. ساناز 22 ساله اکنون در رشته بازیگری دانشگاه فرهنگ و هنر هرمزگان تحصیل می کند
.

 

چند سالی هست که تئاتر هرمزگان در جشنواره‌های داخل و خارج از کشور به صورت جدی مطرح می‌شود. هنری که تنها مختص به مرکز استان نیست و از شهرهای دیگر هم تئاترهای قابل توجهی در جشنواره‌های مختلف حضور دارند. نمونه‌اش همین سال جاری است.  نمایش‌های "من خدا را دوست دارم"  و "جای پای خالی" امین سالاری [بندرلنگه] در روسیه اجرا خواهند شد. "حقیقت العشق فی برهوت المعرفت" ابراهیم پشتکوهی [بندرعباس] - نمایش "بفشار خراشنگم را" حسین غلامشاهی [میناب]، "بی‌بری" علی‌رضا داوری [رودان]، "یرما با تشت خالی" مهران محمودزاده دهبارزی [رودان]، در جشنواره بین المللی فجر. اینها نشان آن دارد که در زمینه تئاتر از برخی استان‌ها پیشی گرفته‌ایم و حالا در کشور صاحب جایگاه شده‌ایم. اما جای جدی نگاه کردن این گروه‌ها به اجرای عموم تئاتر در هرمزگان خالی است. نگاه به تئاتر  به واسطه سیاست‌های کلی دستگاه‌های فرهنگی  راهی رفته که تئاتر را تنها در جشنواره‌ها ببینیم. این یعنی هنر تاثیرگذار تئاتر را اخته کردن! یعنی نمایش برای تعدادی مشخصی هنرمند که مخاطب جدی جشنواره های هنری هستند و عموم هیچگونه سودی از هنر این گروه‌های صاحب ایده نمی‌برند. هنری که برای هنرمندان است و هیچ گوشه چشمی به مردم جامعه‌اش ندارد. هنرمندانی که ماه ها تمرین می کنند تا نمایشی را به سرانجام برسانند نباید در یک یا دو اجرا پرونده‌ی کار را ببندند. فکر می‌کنم حالا وقت آن رسیده که مردم را هم میهمان این سفره‌ی هزار رنگ تئاتر کنیم!

اینجا نه جلسه محرمانه در خانه فلان آدم سیاسی اصلاح طلب است نه نشست دوستانه آنها در رستوران. اینجا سالن اجتماعات استانداری هرمزگان است و این جلسه کاملن رسمی، جلسه معارفه مسعود پاکزاد به عنوان رئیس روابط عمومی استانداری هرمزگان است. مسعود روزنامه نگار صریح اصلاح طلب که در نشریه سفیر جنوب می نویسد. او ریاست خانه مطبوعات هرمزگان را در کارنامه خود دارد. سال 88 او رئیس ستاد جوانان میر حسین موسوی در هرمزگان بود. سمت راست مسعود پاکزاد، احمد نفیسی نشسته. رئیس ستاد عارف در هرمزگان که در دوره گذشته سخنگوی ستاد خاتمی بود. او هم اکنون مشاور فرهنگی استاندار است. بعدش هم مرتضی حقیری رودان که مشاور عالی استاندارِ...آخرین نفر هم محمود رئوفی که دکترای جامعه شناسی و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی که حالا یکی از مشاوران استاندار است. میشه تغییر رو به راحتی احساس کرد و امید وار  بود.