X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


بیکارترین استان:

1: کرمانشاه با نرخ رشد بی‌کاری 20.7 درصدی رتبه نخست بی‌کاری در کشور است.

2: لرستان با  19.8 درصد نرخ بی کاری در جایگاه دوم است.

3: گیلان با 19 درصد بیکاری سومین ازمیان 31 استان است.

4: کهگیلویه‌ و بویراحمد با 17.9 درصد نرخ بیکاری بر سکوی چهارم قرار دارد.


کمترین نرخ بی کاری: 

1:کرمان در حالی با 5.2 درصد کمترین نرخ بی کاری را به خود اختصاص داده است.

2: یزد با نرخ بیکاری 5.6 درصد جایگاه دوم است.

3: سمنان با نرخ بی کاری 6 درصد سوم است.

4: خراسان شمالی با 6.7 درصد نرخ بی‌کاری چهارمین استان از نظر کمترین میزان بیکاری شناخته شده است.


پرجمعیت ترین

1: تهران با جمعیت 12 میلیون و 183 هزار و 391 نفر و علاوه بر پرجمعیت ترین استان کشور است.

2: خراسان رضوی با حدود 6 میلیون نفر رتبه دوم را در پرجمعیت‌ترین استان کشور دارد.


میزان بی سوادی: 

1: سیستان‌وبلوچستان با 28.44 درصد، عنوان بی سوادترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.

2: کردستان با 22.3 درصد بی‌سواد در جایگاه دوم قرار دارد.

3: لرستان با 19.56 درصد جایگاه سوم بی سوادترین استان کشور را به خود اختصاص داده است. 

4: اردبیل با  19.23 درصد نرخ بی سوادی جایگاه چهارم  را دارد.


پی نوشت: در صدها نسبت به جمعیت هر استان است.

منبع:[+]
این دو مرد به جرم قاچاق سوخت توسط مامورین نیروی انتظامی در روستای کووه قشم کشته شدند. جزیره قشم بخاطر موقعیت جغرافیایی اش مکان مناسب جهت قاچاق گازوئیل است. این حادثه شنبه ۲۱ تیر ماه پس از درگیری مردم روستا با مامورین نیروی انتظامی اتفاق افتاد که به کشته شدن سه مرد و زخمی شدن شش نفر دیگر انجامید."آگاهی ملی در ادبیات پیشین هرمزگان" اثر تازه حسام الدین نقوی که به تازگی وارد بازار شده است.

حسام الدین نقوی متولد سال ۱۳۳۲ در بندرعباس است که در سال ۱۳۵۵ در رشته جامعه شناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده است و بین سالهای ۵۸ تا ۶۱ در ساخت بیش از ده فیلم در مورد هرمزگان برای گروه فرهنگ و ادب شبکه دو با حسن بنی هاشمی همکاری نزدیکی داشته است نقوی با کمک مسعود پاکدامن کار اجرا و ضبط ترانه های ابراهیم منصفی را بر عهده داشته و در سال ۱۳۷۷ با مشارکت حسن کرمی اولین مجموعه شعر منصفی با عنوان "رنج ترانه ها" و در ادامه مجموعه "گفته های ناگفته" را به چاپ رساند .نقوی تا کنون یک مجموعه شعر و داستان از حسن کرمی را گردآوری و به چاپ رسانده است و دو مجموعه دیگر از کرمی را در نوبت گرفتن مجوز برای چاپ دارد. او در سال ۱۳۸۴ مجموعه "ترانه های رامی" را به شکلی بسیار زیبا و شایسته توسط نشر ماه ریز به چاپ رساند و دو مجموعه دیگر از او را در نوبت چاپ دارد حسام در کنار تمام فعالیت های ماندگار خود، دانشجوی مقطع دکترا در رشته ادبیات فارسی نیز می باشد همچنان در عرصه ادبیات با تلاشی خستگی ناپذیر می درخشد.

از وبلاگ: هرموز نو

امروز رئیس مجلس در همایش روز جهانی جمعیت گفته سالانه 220 هزار سقط جنین در کشور انجام می شود  که ۱۲۰ هزار سقط جنین غیرقانونی و ۱۰۰ هزار سقط جنین قانونی انجام می شود، یعنی حدود 600 جنین در روز! البته این آمار توسط معاونت وزارت بهداشت و به طور رسمی منتشر شده و آمار غیر رسمی سقط جنین غیر قانونی خیلی بیشتر از این تعداد است. این روزها که افزایش جمعیت بحث هر محفلی شده، این آمار خودبخود پاسخ روشنی برای سیاست گذارن پروژه افزایش دارد.   

گاهی فقط با دو خط نوشتن در وبلاگ یا صفحه فیسبوک ات می توانی به دوستانی که سال ها ازت خبری ندارند بگویی که همچنان هستی. شاید آن دوستان از تو بی خبر هیچ واکنشی مثل لایک یا کامنت در برابر پست تو  نشان ندهند اما انگار که از دور تو راه دیده اند و خیالشان راحت می شود. وبلاگ نویسی این روزهای من وصف این احساس شخصی است برای دوستان دور ترم!