X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فاروق درا و فاروق پسنده دو بازیکن تیم شهرداری بندرعباس به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی کشور که روز شنبه دوم خرداد آغاز و به مدت 3 روز در کمپ تیم‌های ملی برگزار می‌گردد دعوت شدند. 


منبع: ایسنا
محسن رنانی در همایش " اولین گفتگو برای توسعه پایدار شهرستان گاوبندی " با اشاره به ظرفیت گردشگری منطقه گفت: تبن، نایبند، دره‌های آبرفتی و ... همه از ظرفیت‌های بی‌نظیر منطقه گاوبندی است؛ این مناطق را ثبت کنید پیش از آنکه صنایع آنها را تسخیر کنند.


استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه توسعه فقط ایجاد کارخانه نیست گفت: سرمایه‌گذاری قاعده دارد، صنعت پترو شیمی اگر می‌آید باید فیلتر داشته باشد و این فلزها نباید در عسلویه باشند، هم صنعتی شوید هم توسعه بیابید.

وی ادامه داد: همه نیازمند صنعت هستیم اما صنعت باید هزینه‌هایش را بدهد، احیا محیط زیست وظیفه صنعت است .

این اقتصاددان گفت: قهر نکنید گفتگو کنید، گفتگو لازمه دستیابی به توسعه است.


وی افزود: برای ورود به گفتگو باید به طرف مقابل حق متفاوت اندیشیدن و اندیشه مخالف داشتن را داد.


رنانی خاطر نشان کرد :گفتگوی مداوم کارشناسان، مقامات و نخبگان  و همچنین گفتگوی امامان جمعه؛ ارتباط با نمایندگان و رهبران مذهبی و اجتماعی گامی مهم در تحقق توسعه منطقه است.


استاد تمام دانشگاه اصفهان با تاکید بر این که توسعه لزوما خرج کردن نیست افزود: بیشتر پول‌هایی که خرج می‌کنیم، هزینه‌های توسعه نیافتگی است.


وی خاطر نشان کرد: بعد اقتصادی توسعه همان  نوسازی است که رفاه را به دنبال می‌آورد ولی همراه با رضایت و آرامش نیست، اما بعد فکری توسعه، مدرنیته یا نوگرایی است ، اگر توسعه تنها توسعه مادی باشد می‌تواند قاتل ما باشد اما توسعه فکری قدرت را به همراه دارد.


نویسنده کتاب " بازار یا نا بازار " اخلاق توسعه و اخلاق شهروندی را همان تقوای مدرن خواند و تسریح کرد: توسعه باید در فکر ما اتفاق بیوفتد.


رنانی تاکید کرد: بخشی از هزینه‌هایی که شهرداری می‌کند در نتیجه این است که توسعه فکری رخ نداده است.

این نظریه پرداز حوزه اقتصاد، پول مفت نفت را عامل فساد خواند و گفت : طی 10 سال گذشته 1000 میلیارد ریال درآمد نفتی داشتیم اما لبخندی بر لبانمان ننشست.


وی بخشی از خرابی‌ها را مرتبط با نمایندگان خواند و افزود :توسعه نامتوازن و ناپایدار از چانه زنی‌ها و عدم درک مناسب نماینده‌ها و مدیران ما از توسعه رخ می‌دهد.


نویسنده کتاب " چرخه های افول اخلاق و اقتصاد " با یادآوری اینکه  دیگر عمر دولت نفتی به سرآمده ادامه داد: اکنون کل درآمد نفت و مالیات 175000 میلیارد تومان است که این میزان شامل خرج‌های معمول مثل حقوق بازنشستگی و یارانه‌هاست.

رنانی گفت: باید سقوط قیمت نفت را به فال نیک گرفت چرا که توسعه نامتوازن نتیجه‌ای جز بیماری، آلودگی و سرطان نداشته است.


وی که پیشتر در  کتاب "مناقشه اتمی" پایان عصر نفت را پیش‌بینی کرده بود تاکید کرد: سیاست‌های غرب بر مبنای رفتن به سوی انرژی پاک است و این نقطه پایانی برای انرژی‌های فسیلی است.


استاد تمام دانشگاه اصفهان هوش اجتماعی را لازمه رسیدن به توسعه دانست و افزود : توسعه با نقاشی، کاردستی، تئاتر، ورزش  و  ... بدست می‌آید نه ریاضی و فیزیک.


رنانی توسعه را یک مسأله هویتی خواند و گفت: مسأله توسعه مسأله نهادهای مدنی است و مسأله امنیتی نیست .

وی با اشاره به صنعتی شدن منطقه پارسیان در آینده گفت: روند سرمایه‌گذاری ملی را نمی‌شود متوقف کرد چرا که کشور به دنبال ایجاد رشد و اشتغال است، اما می‌توان تعامل مثبت در جامعه و گفتگو بین مقامات و نخبگان را راه حل مناسبی دانست.


این اقتصاددان ادامه داد: نه سکوت کنید نه پرخاش کنید بلکه از ظرفیت‌های قانونی و حقوقدان‌ها استفاده کنید زیرا قانون فصل الخطاب برای توسعه است.


منبع: [فارس]

 

ریلی بی‌بی‌ کینگ نوازنده و خواننده  مشهور بلوز در سن 89 سالگی در گذشت.  بی‌بی کینگ در طول عمر هنری‌اش حدود 50 آلبوم که اغلب به سبک بلوز سنتی و کلاسیک بودند منتشر کرده است. 

او در طول سال‌های فعالیتش توانست با تلفیق چند سبک گیتار، سبک واحد و مشخصی ابداع کند. بی‌بی کینگ با مهارت، بلوز سنتی و جاز را با هم آمیخته کرد و به شیوه جدیدی در خوانندگی و نوازندگی دست یافت. 

برای اولین بار فرانک سیناترا خواننده و بازیگر مشهور جهان،  بی‌بی کینگ را به کلوپ اصلی لاس‌وگاس وارد کرد  و سلطان بلوز جهان همیشه در صحبت‌هایش سیناترا را ستایش کرده است.

 او در مورد فرانک سیناترا می‌گوید: فرانک کسی است که در را به روی هنرمندان سیاه‌پوست امریکا گشود...

 نسل جدید هنرمندان موسیقی در هرمزگان بی‌بی کینگ را  کم و بیش می‌شناسند اما در آثار تولیدی توسط این هنرمندان هیچ گونه رد پای از موسیقی بی‌بی کینگ دیده نمی‌شود.او گیتارش را "لوسیله" معرفی می‌کرد و در باره او چنین گفته: 


صدایی که می شنوید از گیتار من است. نام او لوسیله است، من دیوانه‌وار عاشق لوسیله هستم. لوسیله مرا از کشاورزی و زمین جدا کرد و شهرت را برایم به ارمغان آورد. انگار نمی‌توانم، آن طور که شایسته‌اش است، از او تعریف کنم. گاهی وقت‌ها که غمگین می‌شوم، لوسیله به من کمک می کند تا اندوه و احساسم را بیان کنم، من عادت به موسیقی عرفانی و روحانی داشتم، اما زمانی که به ارتش رفتم، لوسیله را برداشتم و شروع به نواختن بلوز کردم. هر وقت که در یک وضعیت سخت و ناهنجار قرار می‌گیرم، تنها می‌توانم به لوسیله تکیه کنم. حتی گاهی وقت‌ها که نمی‌توانم حرف بزنم، لوسیله به جایم حرف می‌زند. نمی‌دانم، شما هم می‌توانید چنین احساسی داشته باشید؟

وقتی که تنها هستم، لوسیله با صدای دلنشینش، مرا از تنهایی نجات می‌دهد و احساسی به من دست می‌دهد که قابل بیان نیست. حتی گاهی فکر می‌کنم که او دارد برای من گریه می‌کند.

حتما دلتان می‌خواهد بدانید، چرا من او را لوسیله صدا می‌زنم. پس بگذارید خاطره‌ای برایتان تعریف کنم:

یک شب در آپارتمانی که من حضور داشتم، بین یک زن و شوهر پیر دعوایی سر گرفت. مرد، خانه را با کپسول گاز به آتش کشید و گریخت. زن در حال سوختن بود، تمام آپارتمان نیز در شعله‌های آتش می سوخت. در حالی که داشتم از آپارتمان خارج می‌شدم، یادم افتاد که گیتارم را جا گذاشته‌ام، ناچار برگشتم و گیتارم را نجات دادم. بعدها فهمیدم نام زنی که در آتش سوزی آن شب سوخت، لوسیله بوده.


  احمد صالح‌زاده، بازیگر جوان گروه "تیگار" رودان در گذشت. احمد صالح‌زاده 25 سال داشت و به عنوان بازیگر و عروسک‌گردان در گروه تئاتر "تیگار" رودان فعالیت می‌کرد. این هنرمند هرمزگانی در نمایش‌هایی چون "گراز عاشق"، "شیتال برقص بر مرگ من"، "قصه بخت" و ...به عنوان بازیگر و عروسک گردان حضور داشته است.

احمد برادر صالح صالح‌زاده (بازیگر و فعال فرهنگی) و شوکت الملوک (فعال فرهنگی و پژوهشی) بود. 

 مراسم ختم زنده یاد احمد صالح‌زاده ساعت 16:30 یکشنبه 27 اردیبهشت در مسجد جامع روستای خراجی رودان برگزار می‌گردد.  

 

در مراسم جشن اردیبهشت تئاتر هرمزگان که با حضور استاندار، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های وزارت برگزار شد از فعالان تئاتر در سال گذشته تجلیل بعمل آمد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، در این مراسم از فعالان تئاتر هرمزگان در چندین بخش مختلف، با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تجلیل شد.

بر اساس این گزارش، تقدیر شدگان اردیبهشت تئاتر هرمزگان در سال 94 به شرح ذیل اعلام شدند:  

پیشکسوتان فعال تئاتر هرمزگان

محمد علی قویدل فرد

عبدالله دستان

احمد شنبه‌نیا

عبدالرضا بلوچ‌نژاد

فریده گرمساری

 

 گروه های برتر تئاتر هرمزگان

 

بخش تئاترکودک و نوجوان: گروه تئاتر "گردون" به سرپرستی رضا جوشعار از بندرعباس

بخش تئاتر صحنه‌ای بزرگسالان : گروه تئاتر "آینه" به سرپرستی  علیرضا داوری از بندرعباس

بخش تئاتر خیابانی : گروه تئاتر "انگاره" به سرپرستی علی رحیمی از میناب

 

 پژوهشگر برتر تئاتر هرمزگان

 مجید سرنی‌زاده از گروه تئاتر "کارگاه" بندرعباس

 

خبرنگار فعال تئاتر هرمزگان

مجید جمشیدی از گروه تئاتر "کارگاه" بندرعباس

 

فعالان حوزه آموزش تئاتر هرمزگان

مهدی عطائی دریائی

مهران محمودزاده دهبارزی

علیرضا داوری

 

فعالان تئاترکانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان

 

آقای حبیب‌اله ناصری

آقای خالد رحیمی

آقای کریم حمزوی

 

 

 

 

خانواده هنرمندان فقید

 

1- زنده یاد هنرمند فقید محسن جعفری (بندرلنگه)

2-زنده یاد هنرمند فقید علی عباد(بستک)

 

گروه‌های برتر تئاتر شهرستان‌ها

 

 گروه تئاتر "ققنوس"  بندرلنگه به سرپرستی عبدالمحمد سالاری

گروه تئاتر "فانوس" بستک به سرپرستی فریبا آذر

گروه تئاتر "شهید سلامتی" هرمز به سرپرستی محمد سلامتی

گروه تئاتر "قاصدک"  رودان به سرپرستی مصیب داوری

 گروه تئاتر "نشان" پارسیان به سرپرستی ناصر دلدار

 گروه تئاتر  "لی‌لرو" جاسک به سرپرستی لطیف ساری

 

حامیان تئاتر هرمزگان در سال 93

 

جاسم جادری استاندار محترم هرمزگان

علیرضا پاکدامن فرماندار محترم ویژه میناب

ابراهیم کریمی رییس محترم آموزش و پرورش جاسک

هاشم  نامور مدیرعامل محترم شرکت پالایش نفت بندرعباس 

غلامحسین عطائی دریائی مدیرمسئول نشریه ندای هرمزگان

علی کرمپور مدیرکل محترم آموزش و پرورش هرمزگان

 

سرهنگ مهدی احرامی معاون محترم اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی هرمزگان

 

سرهنگ علی علی نژاد معاون هماهنگی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان

 

محسن رئیسی معاون محترم واحد تولید صدا و سیمای مرکز خلیج فارس

 

سیما مرادی مدیرکل محترم بهزیستی هرمزگان

 

سهیل دادخواه مدیرمسئول خبرگزاری ایسنا منطقه خلیج فارس

 

کورش زارعی چهره ملی تاتر هرمزگان

 

حسین کریمی رییس انجمن نمایش هرمزگان

 

زهرا جان نثار همکار محترم اداری انجمن نمایش

 

یاسین بهرامی  فعال حوزه اجرایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اجرای نمایش "آقای قاضی صدایم را می شنوید...؟" به کارگردانی حسن سبحانی، نمایش "آهو اگر نهال تازه سال شکننده جوانی بود بر گور من بکارش" به کارگردانی علیرضا داوری، نمایش "عروسی خون" توسط کارگاه بازیگری انجمن نمایش، نمایش پانتومیم "دو مرد تنها" با طراحی فریدون کامکار، اجرای موسیقی تئاترهای اجرا شده در هرمزگان توسط گروه حسین حجتی‌فرد  و تقدیر از رئیس انجمن نمایش استان و برخی از فعالان حوزه نمایش توسط اعضای انجمن از سری برنامه‌های اجرا شده در روز ششم جشن اردیبهشت تئاتر بود.

گفتنی است: مراسم اختتامیه اردیبهشت تئاتر هرمزگان سه شنبه 22 اردیبهشت، ساعت 19:30 در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار می‌شود.


نمایش "آقای قاضی صدایم را می شنوید...؟"


نمایش "آقای قاضی صدایم را می شنوید...؟"


نمایش "عروسی خون" توسط کارگاه بازیگری انجمن نمایش


نمایش "عروسی خون" توسط کارگاه بازیگری انجمن نمایش


 اجرای موسیقی  توسط گروه حسین حجتی‌فرد


نمایش پانتومیم با طراحی فریدون کامکار


نمایش "آهو اگر نهال تازه سال شکننده جوانی بود بر گور من بکارش"


نمایش "آهو اگر نهال تازه سال شکننده جوانی بود بر گور من بکارش"


تقدیر از رئیس انجمن نمایش توسط اعضای انجمنجلسه نقد و بررسی نمایش "پشت این مه" 

در ادامه برنامه‌های اردیبهشت تئاتر در هرمزگان دیشب جلسه نقد و بررسی نمایش "پشت این مه" به کارگردانی علی قاسمی در فرهنگسرای طوبا با حضور کارگردان و کارشناسان حوزه نمایش انجام شد. در حاشیه این گردهمایی دانشجویان رشته عکاسی و موسیقی هم برنامه‌هایی در فرهنگسرا اجرا کردند. 
صبح امروز نیز نشست‌های تخصصی حوزه تئاتر با حضور استاد علی رضایی و علیرضا داوری انجام شد. داوری آسیب‌شناسی جشنواره‌های استانی تئاتر را مورد بررسی قرار داد و استاد رضایی  کارکرد اسطوره در نمایش را تحلیل و ارزیابی کرد. 
گفتنی است در ادامه اردیبهشت  تئاتر هرمزگان امشب ساعت 20 جشن تئاتر کودک توسط گروه گردون در پلاتو آفتاب بندرعباس برگزار می‌شود.  

نشست آسیب شناسی جشنواره‌های تئاتر استانی هرمزگان 


نشست کارکرد اسطوره در نمایش 

افتتاح نمایشگاه عکس دانشجویان دانشگاه فرهنگ و هنر بندرعباس


برنامه‌های جشن اردیبهشت تئاتر هرمزگان با محوریت انجمن نمایش و هنرمندان فعال سراسر استان برگزار و اجرا می‌شود و شامل تجلیل و تقدیر از حامیان تئاتر، گروه‌های نمایشی فعال و برگزیده، مقام آورندگان، پیشکسوتان، رسانه‌های فعال در حوزه نمایش، گروه های فعال در بخش اجرای عموم، گرامیداشت درگذشتگان تئاتر استان و... می‌باشد.

علاوه بر مراسم جشن اردیبهشت تئاتر که روز سه شنبه 22 اردیبهشت ساعت 30/19 در فرهنگسرای طوبی برگزار می‌شود برنامه متنوعی همچون اجرای محیطی تئاتر، حضور بر مزار درگذشتگان تئاتر، دیدار با خانواده‌های هنرمندان تئاتر، نشست پژوهشی تئاتر، جشن تئاتر کودکان، جشن تئاتر دانشگاه فرهنگ و هنر، نشست هنرمندان نمایش با شهرداران و مسئولان و اجرای عموم تئاترهای مختلف نیز تدارک دیده شده که در حال انجام می‌باشد.دیدار با موسی آشفته بازیگر سابق تئاتر که چند سال است از ناتوانی جسمی رنج می‌برد

دیدار با علی رضایی نویسنده و کارگردان تئاتر 

استاد علی رضایی و علیرضا درویش‌نژاد بازیگر و کارگردان سابق تئاتر میناب 

بر مزار درگذشتگان تئاتر هرمزگان


نمایش "آهو اگر نهال تازه سال شکننده جوانی بود بر گور من بکارش" به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داوری از 12 تا 24 اردیبهشت در پلاتو  آفتاب بندرعباس اجرا می‌شود. 
در این نمایش بازیگرانی چون: کورش سلمانی، مریم سالاری‌نسب، جواد انصاری، سعید حسن‌زاده، سیما دهقانی، شفیق چشم‌براه و ...بازی می‌کنند. 

ساعت اجرا 20 
آدرس: میدان صادقیه - مجتمع فرهنگی سید احمد خمینی 

جشنواره تئاتر دانشگاهی کیش با حضور دو گروه از بندرعباس برگزار شد که پس از رقابت 6 روزه با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد. در این جشنواره نمایش "آدم آدم است" به کارگردانی فریده گرمساری و  نمایش "پشت این مه" به کارگردانی علی قاسمی" به روی صحنه رفتند که در پایان نمایش "آدم آدم است" به کارگردانی فریده گرمساری یکی از سه اثر برگزیده جشنواره بود. 

به گزارش ایسنا در مراسم پایانی جشنواره تئاتر دانشگاهی که در جزیره کیش برگزار شد، برگزیدگان در بخش‌های مختلف با حضور اعضای هیأت داوران، مسعود رایگان، یاراحمدی و مهدی سلطانی معرفی شدند و در بخش‌هایی مسئولین حاضر در جمع داوران را در اهدای جوایز همراهی کردند.

در بخش نمایشنامه نویسی:
 حسین ناظمیان پور برای نمایش«کوتوله ها» تندیس جشنواره را دریافت کرد و امین الهی برای نمایش «ناصر» نجما طاووسی و ولی الله داوری بریا نمایش «بشوی مرا باران» مورد تقدیر قرار گرفتند.
 در بخش بازیگری مرد:
 تندیس جشنواره به رضا غریب‌زاده دریایی برای نمایش«آدم آدم است» از بندرعباس اعطا شد و رضا عموزاده برای نمایش «بهار تابلوی نقاشی من» مورد تقدیر قرار گرفت.
 بازیگری زن: 
 حدیث گودرزی تندیس جشنواره را برای نمایش «آن زن» دریافت کرد و سعیده آغویی برای نمایش «آدم برفی سیاه» مورد تقدیر قرار گرفت.
 بخش طراحی صحنه: 
 رضا عموزاده برای نمایش «بهار تابلوی نقاشی من» تندیس جشنواره را کسب کرد و محسن حکیمی برای نمایش «آدم برفی سیاه» مورد تقدیر قرار گرفت.
 بخش کارگردانی:
 محسن حکیمی برای نمایش«آدم برفی سیاه» و فریده گرمساری برای نمایش «آدم آدم است» مورد تقدیر قرار گرفت. همچنین در این بخش تندیس بهترین کارگردان به شقایق آقازاده برای نمایش«بهار تابلوی نقاشی من است» اهدا شد.
بخش موسیقی:
 در این بخش از سید حامد حسینی برای نمایش«ببند اون دهنو» تقدیر شد.

بخش آثار انتخابی هیأت داوران بدون اولویت برای راه یابی به بخش بین الملل:
  نمایش «آدم آدم است» از بندرعباس، نمایش«بهار تابلوی نقاشی من است»، نمایش«آدم برفی سیاه» و «خاطرات یک گاو توسری خور»