X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

"مینو گلستونن " و او از همین گلستان بلند شد تا افتخاری دیگر را برای  هنر این استان رقم بزند.

نام جفتی در این منطقه با نام خالوقنبر گره خورده و او بی شک یکی از پر آوازه ترین جفتی نوازهای کشور است، هر چند در کنار آن دستی در ترانه سرایی و آهنگ سازی هم دارد .

قنبر راستگو پس از بارها کسب مدارج ملی و بین المللی اینبار در بازگشت از جشن خانه موسیقی ایران در فرودگاه بندرعباس مورد استقبال مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  و جمعی دیگر از مسئولین استان قرار گرفت .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تقدیر از جایگاه این هنرمند هرمزگانی، برنامه تکریم از هنرمندان پیشکسوت استان را از برنامه های جدی سازمان در دوره مدیریت خود شمرد .

علیرضا درویش نژاد در ادامه به ضرورت حفظ شان چهره های فرهنگی و هنری تاکید کرد و افزود : قنبر راستگو هنر و حنجره اش را وقف مردم کرده است و این باور بسیار قوی است که صدا و هنر او بی نظیر است و این وظیفه ماست تا برای ماندگاری این هنر و همچنین حفظ شان این هنرمند بستر را مساعد کنیم.

قنبر راستگو در حال دریافت تندیس جشن خانه موسیقی ایران


وی ادامه داد : از امروز به بعد برای تحقق این مهم این پیشکسوت هنر استان تنها به تدریس تجربی هنر خود به هنرآموزان می پردازد.

مدیر کل حاضر که علاوه بر سابقه مدیریتی، سوابق هنری و مطبوعاتی بسیاری را در پرونده خود دارد حمایت از هنرمندان به خصوص پیشکسوتان و حفظ شان شغلی آنها را از وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تصریح کرد : کوتاهی کردن در این مهم لطمات جبران ناپذیری را به فضای هنر استان وارد می کند .

درویش نژاد آرزوی خود را موفقیت هنرمندان و چهره های فرهنگی استان خواند و گفت: بی شک حمایت اداره و مردم از هنرمندان به فضای توسعه پایدار و همچنین توسعه اقتصادی کمک در خور توجهی می کند .

علیرضا درویش نژاد استقبال مردم از هنر استان را یک سند فرهنگی مهم تلقی کرد و تحقق آن را وظیفه  و دغدغه اصلی خود در دوران مدیریتش خواند.

هرچند دلمان برای دیدن لبخندهای خالو قنبر در راهروهای اداره ارشاد تنگ می شود اما جای بسیار خرسندی ست که این هنرمند بزرگ بعد از سالهای به جایگاه شغلی که استحقاقش را دارد رسیده و این هنربومی به این شیوه در نسل های آینده نیز استمرار می یابد .

بعد از نشت چندساعته هم اندیشی با هنرمندان تاتر استان و این اقدام هنردوستانه مدیرکل به نظر می رسد تغییرات خوشنود کننده ای انتظار هنر استان را می کشد .

 یدالله شهرجو طی حکمی به عنوان معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش شهرستان میناب منصوب شد. شهرجو از هنرمندان به نام هرمزگان است که پیش از این هم مدیریت دستگاه های فرهنگی را عهده دار بوده است. به تازگی سومین کتاب این هنرمند با عنوان "شکل وارونه ی دریا در چشم" توسط نشر بوتیمار به چاپ رسیده بود. 
 آروزی موفقیت برای یدالله شهرجو عزیز

امروز 9 شهریور سالروز مرگ فرهاد مهراد است. چه شب هایی که با "جمعه" ات سر کردم...
فرهاد شبیه هیچ خواننده ی ایرانی دیگر نیست. می شود صدای داریوش را تقلید کرد، می شود صدای ابی و گوگوش را تقلید کرد و شبیه فریدون فروغی خواند، اما فرهاد کارهای معمولی نمی کرد که امکان تقلید را به کسی بدهد. فرهاد یک جریان در موسیقی ایران زمین است. صدای خسته ی ایران بود که گاهی فریاد می شد...


نام گذاری فرزندان در هر جامعه، بسته به شرایط فرهنگی و اجتماعی خانواده ها در دوران مختلف تغییر می کند. در جامعه ی ما پیش از این، اغلب از نام های مشخص مذهبی استفاده می شد؛ بیشتر نام های که در کتاب های مذهبی آمده بود. نام هایی چون محمد، علی و فاطمه متداول ترین نامهای مذهبی در هرمزگان است. دلیلش هم این است که هم شیعیان و هم سنی مذهب ها که اکثر جمعیت استان را تشکیل می دهند از این اسامی استفاده می کنند. به طوری که در بیشترخانوادها از این سه نام یا نام های ترکیبی که از این سه نام تشکیل شده باشد استفاده می شد. با تغییر شرایط فرهنگی و نیاز  مردم به احیای احساس ملی گرایی در خود و خانواده شان نام های ایرانی دوباره بر سر زبان ها افتاده است. مردم بدون اینکه هماهنگی منظمی با یکدیگر داشته باشند چنین موجی را بوجود آورده اند. نیاز فرهنگی مردم چیزی است که خودشان به راحتی درک می کنند و بدون گوشزد جامعه به آن موضوع گرایش دارند. در سالهای دور بدون اینکه محدودیتی برای حجاب باشد خیلی ها از زنان ایران با حجاب در مکان های عمومی حضور داشتند. حال نام گذاری ایرانی برای فرزندان یک ضرورت فرهنگی نانوشته شده که هر روز فراگیرتر از قبل می شود.

 


علیرضا درویش نژاد به عنوان اولین مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در دولت تدبیر و امید انتخاب شد. پیش از او مدیریت این دستگاه فرهنگی با حسین مرشدی بود که نزدیک به 20 ماه در این کسوت ماند. درویش نژاد از مدیران فرهنگی نزدیک به اصلاحطلبان است که پیش از این هم سابقه مدیریت دستگاههای فرهنگی را داشته است
جلسه معارفه علیرضا درویش نژاد روز سه شنبه 4 شهریور 93 ساعت 15 در فرهنگسرای طوبای بندرعباس برگزار خواهد شد.