X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
  21تا 27 اسفند ماه

پلاتو آفتاب بندرعباس. گلشهر رسالت شمالی- میدان صادقیه. مجتمع فرهنگی (کتابخانه سید احمد خمینی) ساعت اجرا نوزده و سی دقیقه


گروه تئاتر گارگاه بندرعباس قصد دارد نمایش "خانواده استریندبرگ" را از تاریخ 21 اسفند ماه در بندرعباس به روی صحنه ببرد. این نمایش نوشته ی نویسنده مشهور سوئدی اگوست استریندبرگ است که مجید جمشیدی آن را کارگردانی می کند. در این نمایش بازیگرانی چون مجید کشاورز، مجید سرنی زاده، مجید بشکال، راضیه ذاکری، رحیمه ایرانمنش، سارا حصاری و مسعود ملایی بازی می کنند. این نمایش به مدت یک هفته در پلاتو آفتاب بندرعباس به روی صحنه می رود. گروه تئاتر کارگاه پیش از این نمایش "فروزان یا فروزانه" به کارگردانی مجید بشکال را روی صحنه برده بود. دیگر عوامل این تئاتر عبارت اند از: درآماتورژ: مجید سرنی زاده - طراح لباس: علی ادیبی - انتخاب موسیقی: ناصر منتظری - طراح پوستر و بروشور: علی اصغر شعبانی - طراح نور: غلامرضا رحیمیان- طراح صحنه: مجید سرنی زاده - منشی صحنه: راحیل احمدی پور - گریمور: عزیز سمائی و همکاری گروه نمایش تارس بندرعباس، گروه نمایش تیگار رودان  و همکاری هادی علیشاپور- پیمان بخشی- علی رستمی-... زارعی
در همین باره:
خبرگزاری مهر: لینک
خبرگزاری ایسنا: لینک
گزارش تصویری از نمایش: لینک


دیشب محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور برای شرکت در همایش تجلیل از فعالان کانون های مساجد هرمزگان در بندرعباس بود. او ماموریت داشت تا اندیشه ی جوانان مسجدی که بیش از 200 خواهر و حدود 300 برادر بودند را به اهداف خاصی مثل نماز و قرآن متمرکز کند. در بین حرف هایش چند جمله عجیب و غریب بود که ابتدا از همه ی خوانندگان این پست عذرخواهی می کنم و در ادامه آنها را می نویسم.او در جایی از صحبت هایش که می خواست به توانایی های کانون فرهنگی مساجد در کشور اشاره کند گفت:
- کانون های فرهنگی باید از خودشان جوهر نشان دهند و روی پای خودشان استوار باشند و نیازی به کمک های دولت نداشته باشند. البته اگر برخی اوقات از این کمک ها استفاده کنند هم خیلی بد نیست. مثل این می ماند که کسی به یک نیزه تکیه بزند، تکیه دادن به نیزه شاید درد داشته باشد اما آسیب جدی به شما وارد نمی کند. اما نمی شود روی نیزه نشست چون پاره می شود...پس جوانان، اگر روی نیزه بنشینی چه می شوی؟!
جوانان با صدای بلند و یکپارچه: پاره می شوی...

-
در جایی دیگر به کتاب های غیر از قرآن اشاره ای داشت و گفت: کتاب مثنوی خوبه اما در برخی جاها کج میره...مثلن بحث موسا و شبان. شبان از همه جا بی خبر به خدا می گه بیا تا زلف ت رو شونه کنم. بیا تا چارقد سرت کنم و دستت رو ببوسم...بعد هم که پیغمبر خدا با او برخورد می کنه از طرف خدا وحی میاد به موسا که چرا دل بنده ی ما رو سوزندی، خب به درک که دلش سوخته...هر چیزی یه قاعده ای داره همین جوری الکی که نمیشه عبادت کرد.

- بودجه های فرهنگی کشور فقط باید صرف دو چیز بشه. اول ازدواج دوم نماز. یعنی چی این هنرآ...یارو داره تمبک می زنه می گن هنر!  ول کنین این هنرا رو ...

محسن آزادبخش آهنگساز و خواننده متفاوت بندرعباس که با آهنگ "لوو رودخونه ی مینوو" شهرت یافت در حال آماده سازی چند تک آهنگ است. در گفتگوی کوتاهی که با این هنرمند داشتم گفت: در حال آماده سازی چند کار با آهنگسازی خودم و تنظیم بهروز حبیب زاده بندری هستم که به زودی منتشر می شود. او در کنسرت گروه مابو لیوا که اسفند ماه سال جاری در بندرعباس برگزار خواهد شد به عنوان نوازنده و خواننده حضور دارد.  آزادبخش پیش از این، آلبوم "درد مه"  را با همکاری رضا غریب زاده دریایی (ترانه سرا) و بهروز حبیب زاده بندری (تنظیم کننده) منتشر کرده بود.

کنسرت حسن اقبالی جمعه 4 اسفند در بندرعباس برگزار می شود. او در این کنسرت ترانه هایی از ابراهیم منصفی، محمود شجاعی، عباس سلیمی و مغداد اسفندی را با همکاری حسین رستمی، رضا عامری، غلامعلی اسماعیلی، محسن آزادبخش، وحید حسن رضایی و مرتضی قلندری اجرا خواهد کرد. این کنسرت در یک سانس 20:30 و در سالن فرهنگ فرهنگسرای طوبی بندرعباس اجرا می شود. حسن اقبالی نوازندگی  گیتار اکوستیک را نزد برادرش آموزش دید،  و بعد از آن تئوری موسیقی و همچنین سبک بلوز را نزد محمد محترم پناه فرا گرفت. او در ادامه به کسب تجربه در سبکها ی متال  کتاب هایی چون مجموعه  تروی استینا را نزد استاد کامیل یغمایی آموزش دید. آهنگ های که در این کنسرت اجرا می شود توسط خود حسن اقبالی ساخته شده اند و بهروز حبیب زاده بندری تنظیم کننده آهنگ ها است.